Úvod > Spravodajstvo > Ekonomika > OPEC podľa analytikov zredukuje ťažbu ropy, Trump sa však vyslovil proti obmedzeniu

OPEC podľa analytikov zredukuje ťažbu ropy, Trump sa však vyslovil proti obmedzeniu

Dalšie články v kategórií

VIEDEŇ 6. decembra (WebNoviny.sk) - Organizácia krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) sa stretáva, aby sa dohodla na reakcii na nedávny pokles cien ropy. Podľa predpovede analytikov zníži ťažbu prinajmenšom o 1 mil. barelov denne.

Minister ropného a plynárenského priemyslu Ománu Hamad al-Rumhy však v súvislosti s očakávaným rozhodnutím o znížení produkcie na štvrtkovom zasadaní kartelu povedal, že "nediskutovali o číslach".

Americký prezident Donald Trump sa vyslovil proti redukcii. "Dúfame, že OPEC ponechá ropné toky také, aké sú, nie obmedzené. Svet nechce a nepotrebuje vyššie ceny ropy!", napísal Trump v stredu na Twitteri.

Ceny ropy začali klesať v októbri a ich znižovanie pokračovalo aj v novembri v dôsledku nadmernej ponuky a pre obavy, že slabší globálny ekonomický rast utlmí dopyt po energiách. Ľahká americká ropa v priebehu novembra zlacnela o 22 percent.Viac k témam: ceny ropy, Donald Trump, OPEC Organizácia krajín vyvážajúcich ropu
Zdroj: Webnoviny.sk - OPEC podľa analytikov zredukuje ťažbu ropy, Trump sa však vyslovil proti obmedzeniu © SITA Všetky práva vyhradené.